Blog - Warminskie Uroczysko - Agroturystyka Warmia

Zlot Warmińskich Straszydeł

Warmińskie Uroczysko to nie tylko wyjątkowe na mapie Polski miejsce, które (ku zaskoczeniu wielu gości) istnieje niecałe trzy lata, ale przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy tworzą rodzinną atmosferę. Nasi goście zawierają tutaj przyjaźnie i planują wspólne spędzanie czasu. Jednoczą nas także spacery, wędkowanie, przejażdżki rowerowe, zamiłowanie do książek, zwierząt, przyrody, dobra kawa i ciasto, wspólne posiłki, poranne wyjście na grzyby, ogniska oraz niejednokrotnie zabawy integracyjne. Całkiem niedawno do Uroczyska przybyły zaprzyjaźnione z nami Warmińskie Straszydła. Na miotle pędem błyskawicy przyleciała czarownica, zabierając ze sobą Babojędzę, Diabła i Gieracha. Oj, działo się, działo! Nasi goście z różnych zakątków Polski i Niemiec byli pod ogromnym wrażeniem czarów i bali się niesamowicie. Trzęsąc portkami, wykonywali w popłochu wszystkie straszne zadania. :D Emocje sięgały zenitu! Okazało się, że Straszydła też znają się na żartach i wszyscy pękali ze śmiechu. Po zakończonej zabawie terenowej wspólnie biesiadowaliśmy przy ognisku i grillu. Zarówno dzieci jak też dorośli byli zachwyceni. Takich wrażeń się po prostu nie zapomina. Tego nie można opisać. Trzeba taką przygodę przeżyć na własnej skórze.  Zapraszamy na krótką fotorelację. :)

Pozdrawiamy wszystkich serdecznie a w szczególności nasze ulubione Straszydła i wyjątkowych gości! :*

Tekst i fotorelacja 

Sylwia

 

Zapraszamy do ogrodu! :)

Warmińskie Uroczysko słynie wśród gości ze smacznej kuchni, której sekret tkwi przede wszystkim w uprawie własnych, ekologicznych warzyw i owoców. Ostatnio wszyscy podziwiają Uroczyskowy ogród, który ulega ciągłym zmianom w czasie czterech pór roku. Wiosną sadzimy, pielęgnujemy, by później cieszyć się doskonałym smakiem i aromatem dojrzałych warzyw i owoców. Ogród wymaga dużo pracy i pochłania sporo czasu, jednak naprawdę warto dbać o własne dary sadu i ogrodu, które są skarbnicą witamin.

Nasz ogród użytkowy dzieli się na kilka: warzywny, owocowy, ziołowy, kwiatowy. Niektóre warzywa znajdują się na tak dużym obszarze, że wydzieliliśmy dla nich specjalnie miejsce. W ten sposób goście mogą podziwiać między innymi ogródek dyniowy. Jakie jeszcze znajdziecie u nas warzywa? Większą część ogrodu warzywnego zajmują ziemniaki, kapusta, dynia, marchew, cebula, szczypior, groszek, fasola, kalarepa, ogórki, buraki, cukinia, pietruszka, koper, chrzan, kukurydza oraz szklarnia, w której rosną pomidory, ogórki oraz papryka. Ogród owocowy obfituje m.in. w truskawki, maliny, porzeczkę, agrest, borówkę, poziomki, jagody goji. W sadzie rosną jabłonie, śliwki, czarny bez. Od niedawna mamy także ogródek ziołowy, któremu poświęcimy osoby wpis. ;)

Kwiaty i krzewy znajdują się na terenie niemalże całego Uroczyska, w którym od początku istnienia, czyli od trzech lat staramy się, aby każdy zakątek był dopieszczony. Już możemy zajadać się pomidorami, ogórkami i wieloma innymi warzywami, które są pyszne, zdrowe i co ważne - ekologiczne. Z większości warzyw i owoców przygotowujemy przetwory na zimę. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji prosto z ogrodu. Zdjęcia nie oddają uroku tych kilku ogrodowych zakamarków, co potwierdzają nasi wspaniali goście, którzy są pod wielkim wrażeniem ogródka, co nas niezmiernie cieszy i dodaje skrzydeł. :) A Wy kochani lubicie dobrą i zdrową kuchnię opartą na własnych produktach?

Na ostatnim zdjęciu widać fragment nowego budynku, który powstawał w pocie czoła przez ostatnie miesiące. Serdeczne pozdrowienia z Uroczyska! :)

S. M.